קובה

קובה

זו מדינה מיוחדת במינה שנוטה לעורר רגשות אצל מטיילים.

יש לגביה הרבה דעות קדומות, חלקן מבוססות וחלקן פחות, והיא מלאה ניגודים: משטר קומוניסטי נוקשה מול אווירה לטינית תוססת, עוני מחפיר מול חגיגה נצחית של מוזיקה וריקודים, בניינים מתפוררים מול מלונות פאר, רחובות סואנים מול חופים יפהפיים. והעיקר – הקובנים:

אנשים עצובים וגם שמחים, אבל בעיקר מקסימים ואוהבים לדבר, אם רק תתנו להם. כל אלה מעוררים אצל מטיילים סקרנות וחשש בעת ובעונה אחת.

מספיק ביקור אחד קצר כדי לגרום לכל מטייל סקרן להתאהב בקובה ובקובנים.

תכנון הטיול:

לא משנה כמה זמן תהיו בקובה, זה אף פעם לא מספיק. אבל מומלץ להיות לפחות שבוע, אחרת לא תספיקו כמעט לצאת מהוואנה וחבל. שבוע יאפשר לכם להגיע לעוד מקום באזור מערב או מרכז האי. שבועיים יאפשרו לכם להגיע לעוד מקומות, ובשלושה שבועות כבר תספיקו לטייל ברוב המדינה בלי לחץ.

תכנון הטיול תלוי גם בטיסות שלכם. טיסות ממקסיקו בד”כ נכנסות ויוצאות מהוואנה, כך שמי קצר בזמן מומלץ לצאת מהוואנה ליעדים בחצי המערבי של האי, למשל ויניאלס או טרינידד. כדי להגיע מהוואנה עד סנטיאגו דה קובה בצד השני של האי, תצטרכו לקחת בחשבון נסיעה של 15 שעות לכל כיוון באוטובוס.

ברכב שכור זה קצת פחות, אבל הנהיגה לא קלה והכבישים לא איכותיים, בלשון המעטה. אם הטיסה מגיעה לסנטיאגו ויוצאת מהוואנה, זה יחסוך לכם את הנסיעה הארוכה ותוכלו לעבור בדרך ברוב האי.

Back to top button

תפריט נגישות