צפון צרפת

שטרסבורג – כל האטרקציות ואתרי הטיול הכי טובים – המדריך למטייל בעיר!

מקור השם “שטרסבורג” (Strasbourg)  מגרמנית ופירושו “מבצר על צומת דרכים” (שטראסה=דרך; בורג=מבצר), ואכן העיר ומחוז אלזאס היו מצמתי המסחר החשובים באירופה. היא העיר המרכזית בחבל אלזס, הוא חבל המריבה בין צרפת לגרמניה וקרבן לקרבות אין ספור, שעברה מיד ליד בין שתי המדינות, והחותם התרבותי של שתיהן טבוע בה.

העיר שוכנת על נהר האיל, שלוחה של הריין, כשהלה מהווה את הגבול בין צרפת וגרמניה. שטרסבורג מהווה מרכז בנייה, הנדסה, רפואה ותקשורת גדול, והיא ידועה בבתיה היפים ואתרי התיירות הפסטורליים שבה.

כיום, גרים בעיר גרמנים רבים, וצרפתית וגרמנית שגורות בפי רוב התושבים.

שטרסבורג של היום היא עיר שוקקת ומעניינת. עם ארכיטקטורה טובה, וחיי לילה טובים ויש מגוון רב של דברים לעשות בה.

נכון לשנת 2021 אוכלוסיית שטרסבורג מונה כ-283,000 נפש, ואוכלוסיית המטרופולין מונה כ-723,400 איש.

זוהי העיר השביעית בגודלה בצרפת. מרבית האוכלוסייה משתייכת לנצרות הקתולית, אולם קיים גם מיעוט גדול יחסית של פרוטסטנטים.

רוב-רובם של האזרחים מדברים צרפתית וכן גרמנית בניב מקומי מיוחד, הקרוי אלזסית.

אחד ממפורסמי העיר הוא גוטנברג ממציא הדפוס, בן המאה ה-15, שברח לעיר מגרמניה. גם רוז’ה דה ליל, האיש שכתב את המנון צרפת, המרסייז, בשנת 1793, עשה זאת בעיר שטרסבורג.

אטרקציות בשטרסבורג

ליקטנו עבורכם כמה אתרי טיול חובה בעיר!

צרפת הקטנה

העיר העתיקה של שטרסבורג , נשתמרה ללא דופי והיא מהווה אתר תיירות חשוב; היא הוכרזה ב-1988 כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו.

הבתים העתיקים מהמאות ה-17-16 עומדים סביב התעלות, קורות עץ עבות חוצות ומחזקות את הכתלים הלבנים של הבתים. בתי קפה פזורים בין עצים עבותים, כשהשולחנות ניצבים ממש על סף המים

. כל האנשים, ברחוב, בבתי הקפה, עוצרים כדי להביט. התיירים שבספינה מניפים ידם לשלום כשחיום רחב מרוח על פניהם. סמוך לבתים קשורות סירות קטנות של התושבים. זהו מקום נפלע לשוטטות חסרת תכלית, לחלופין אפשר לצאת להפלגה קצרה עם ספינת טיול מצועצעת או בתוך סירת גומי גדולה שנעה בזריזות בין הסכרים. אפשר למצוא נקודות תצפית ולראות איך הגשרים נפתחים ונסגרים, איך מתנהלת התנועה השוקקת. אפשר סתם להסתלבט בבית קפה או מסעדה ולראות את כל היופי הזה על כוס קפה או עוגת שזיפים מצויינת Tarte Flambee, בני המקום מתמחים בהכנתה.

בית הכנסת השלום

בית הכנסת נבנה בשנת 1958 ונחשב לאחד מאתרי הטיול המובילים ליהודים בשטרסבורג.

במקום שבו עמד בית הכנסת של העיר אשר נחרב בזמן הכיבוש הנאצי. המבנה גדול ונשמר היטב על ידי מאבטחים. במכלול 3 אולמות בית כנסת, שניים בסגנון אשכנזי, ואחד ספרדי. בית הכנסת פעיל מאוד ומהווה מרכז לפעילות הקהילה היהודית.

קתדרלת נוטרדאם בשטרסבורג

 

הקתדרלה נבנתה בשנת 1176 והפכה עד במהרה לאחת היפות שבצרפת, היא נבבתה על חורבותיה של קודמתה שנשרפה.

חלקיה השונים הושחתו בתקופות שונות. היא בנויה מאבן חול אדומה-ורודה, בסגנון רומנסקי-גותי. הצריח מאבן ומתנשא לגובה של 142 מטר. החזית גותית שופעת גילופים ופסלים. ברום הקתדרלה שעון אסטרונומי ענק שנבנה ב-1574.

מדי יום 11.30-7 , 19.00-12.4 הכניסה חופשית. הכניסה למגדל ולתצפית ממרץ עד אוקטובר היא בין השעות 17.00-9.00
מחירי כניסה
לתצפית התשלום 3.05 יורו לאדם.

לינה ומלונות בשטרסבורג

בעיר יש שלל מלונות מומלצים, דירות להשכרה וחדרי אירוח במחירים סבירים, הבאנו לכם את רשימת המקומות הכי מומלצים ללינה בשטרסבורג עם דילים מיוחדים דרך בוקינג בקישור הבא

Booking.com

דרגו את הפוסט post

כתבות אחרונות

Back to top button