אטרקציות בספרדטולדו

טולדו – אתרי טיול וקניות בעיר שחובה לבקר בהן בטיול שלכם!

טולדו אתר טיול ואטרקציות

טולדו  Toledo)) נמצאת  כ 70 ק”מ מדרום  למדריד הבירה. את העיר חוצה נהר הטחו. ( zona del río )

בשנים 1085 ועד 1561 שימשה העיר כבירת ספרד, העיר נשתמרה היטב החומה, הסמטאות מבנים ועוד, היום אלה הן האטרקציות לתיירים המגיעים לעיר.

תרבות בעיר:

טולדו עיר מאוד עתיקה שעברה מהפכי שילטון ועימם תרבויות שונות, את זה פרנסי העיר רוצים לשמר, כיום פועלים בעיר קרוב לעשרה מוזיאונים המנציחים את ההיסטוריה והתרבות המקומית.

קהילה יהודית של טולדו:

לפני גרוש היהודים הייתה בעיר קהילה גדולה שרבניה היו בין גדולי רבני התקופה הידועים בינהם: רבי יהודה הלוי, רבי אברהם בן מאיר איבן עזרא, רבי מאיר הלוי ובנו  יעקוב בן אשר. לצפת וטולדו יש הסכם ערים  תאומות.

אתרי טיול ותיירות בעיר טולדו

מבצר אלקסר (Alcázar)

ממוקם על גבעה שולטת ומוקף חומה בצורה, לחומה שערים גדולים ומאוד מפוארים, ומכאן חשיבות המקום להגנת העיר, הרומאים החזיקו בו כמאחז באזור והגנה על העיר, לאורך השנים המבצר עבר משליט לשליט וכל אחד הכניס בן תוספות, השם אלקסר בא מתקופת שילטון המוסלמים, פרוש השם הארמון.  במבצר פסיפסים מרהיבים, סרקופגים (ארונות קבורה מאבן עם גילופים) מפוארים,כיום המיבצר מהווה בית למוזיאון הנשק, מוזיאון המציג את כלי הנשק בהם השתמשו בעת ההגנה והמללחמות שעברה העיר והמבצר. (Museo del Ejército).  בנוסף למוזיאון הנשק המתחם מהווה בית לסיפריה הלאומית של העיר.  הגנים סביב המבצר מאוד מטופחים ומשרים אווירה טובה ונהימה.

העיר העתיקה של טולדו :

זהו כל החלק הנמצא בתוך חומת העיר, הכניסה בשערים מאוד מרשימים, העיר העתיקה מהווה אטרקציה תיירותית חשובה פרט למבצר היא כוללת מבנים היסטוריים בעלי חשיבות רבה, טיול בין סמטאותיה ועליה למבצר לקראת השקיעה הם חוויה תיירותית ונופית יפה, בין הסמטאות בתי קפה ומסעדות קטנות, חנויות המציעות מזכרות, גלריות קטנות המציגות את אומני המקום (ולא רק), המלונות במתחם העיר העתיקה יקרים יותר אך האווירה השורה במקום מאוד מיוחדת.

הקתדרלה של טולדו

ניבנתה בסיגנון גותי במהלך המאה ה 13 ובמתחם העיר העתיקה, מראה הקתדרלה מעניין ובפנים היא מאוד מפוארת ומרשימה, אחת האטרקציות במקום הוא מיזבח, מאוד מפואר ומרשים בסיגנון הברוק, יש אומרים שזו אחת היצירות המדהימות בסגנון אומנותי זה. אטרקציה נוספת בקתדרלה הם 750 חלונות ויטרזים המכניסים אור וצבע ויוצרים הרגשה של פאר גדול. הויטרזים הורכבו בקתדרלה במאות ה 14 עד ה 16.

כנסיית סנטה מריה לה בלאנקה( Iglesia de Santa María la Blanca)

 יש המכנים אותה  מריה הקדושה הלבנה,  על שם פסל לבן של הקדושה שניצב בה עד שהועבר לקתדרלה. במקום בו מוצב הצלב היה בעבר ארון הקודש של בית הכנסת  עם גרוש ספרד חדל בית הכנסת לתפקד ככזה. בית כנסת  נבנה בראשית המאה ה-12 על ידי יוסף בן-שושן שהיה בין היתר אחראי על גביית המסים עבר המלך אלפונסו ה-8. בית הכנסת היה פאר היצירה ועם הגרוש  הוא נותר כאחד משני בתי הכנסת האחרונים שנישארו בעיר.  בית הכנסת השני שנישאר לאחר הגרוש היה אל טרנסיטו (Para Trnsito)

כנסיית סנטה מריה בטולדו
כנסיה יפה ומיוחדת – כנסיית סנטה מריה מקור DavidMP

בית הכנסת של ר’ שמואל הלוי

 הוא בית כנסת יפהפה נוסף שהפך לכנסיה. השתמרו בו קישוטי קיר רבים הנושאים כתובות בעברית (בעיקר פסוקי תהילים). כיום זהו מוזיאון לקהילה הספרדית

מוזיאון אלגרקו   (Museo de  Greco)

עם יצירותיו של הצייר המפורסם. המוזיאון מציג את מיטב יצירותיו לאורך שנות פעילותו.

ביתו של הצייר אל גרק נמצא בקירבת המוזיאון הבית נישמר כמו שהיה בעת שהצייר חי ועבד בו,

 כנסיית סַנטוֹ טוֹמֶה (Iglesia de Santo Tomé)  נמצא ציורו המפורסם של אל-גרקו “קבורתו של רוזן דה אורגז” (הרוזן גם קבור במקום).

גשר סן-מרטין Puente de San – Martin

נמצא במזרח העיר, הגשר עובר מעל לערוץ הנהר הטחו. ( zona del río )  גשר גדול בנוי אבן ומאוד מרשים.

קניות:

טולדו ידועה בשל עבודת ריקועי הזהב העדינה. מומלץ לבקר בבית מלאכה ולצפות בהכנת הריקועים. בבתי המלאכה בדרך כלל ישנה הנחה, אך עקב חומרי הגלם היקרים – המחירים עדיין יקרים.

חסכו זמן וכסף – הזמינו מלונות מומלצים בטולדו דרך בוקינג עם מבצע:Booking.com

3/5 - 1 {הצבעות}

כתבות אחרונות

Back to top button