ברלין

ברלין גרמניה

בירת גרמניה ברלין היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה עם כ-3.7 מיליון תושבים.

הארכיטקטורה, האווירה והמראה הכללי של ברלין משתנה מחלק לחלק בהתאם למשטרים ולתקופות השלטוניות שעברה, כך ניתן להבחין בין אזורים מתקופת שלטון וויימאר, שכונות מתקופת מלחמת העולם השניה, וכמובן, האזור המזרחי של ברלין, שהשתנה ללא הכר לאחר התקופה הסובייטית שלו, שהסתיימה עם הפלת החומה המפורסמת ב-1989.

בקיץ 2006 נערכה בעיר תערוכת פסלי דובים שעוצבו על ידי מדינות שונות לכבוד העיר שהדב הוא סמלה.

תחבורה בברלין

תחבורת ברלין הינה נוחה לכל הבריות. אוטובוסים, רכבת תחתית, רכבות, חשמלית ומוניות עומדים לרשות התייר. כמעט לכל מקום בעיר אפשרי להגיע בדרך זו או אחרת ובמחירים סבירים. כרטיס לאחד מאמצעי התחבורה עולה 3 יורו, והוא ישמש אתכם לשעתיים תמימות. כרטיס יומי עולה 6.10 יורו, והוא תקף ל-24 שעות מקנייתו.

כרטיס שבועי – 25, חודשי 70. יש גם כרטיסי סטודנטים, להיזהר לא להתבלבל עם סטודנטים בתיכון גרמני. אם החלטתם לפסוח על קניית הכרטיס ולהשתחל בלי קנייתו, דעו כי העונש הצפוי לכם הינו 40 יורו.

סיור בעיר

בעזרת קוים 100 ו-200 אפשר לראות את האתרים החשובים ביותר בעיר. מומלץ לעלות עליו בפארק טירגרטן (גן החיות וילהלם), הקו עובר בשער ברנדנבורג, הרייכסטאג, בשדרות אונטר דן לינדן, ועד אלכסנדרפלאץ.

טיפים לטיול בברלין

*כאשר אתם מתהלכים לכם בברלין, לנוחיותכם ישנם מתחת לשלטי שמות הרחוב, שלטים קטנים בצבע כחול המכוונים אתכם לאתרים המבוקשים באזור בו אתם נמצאים. (לדוגמה, הרייכסטאג – 750 מטר)

*ניתן לערוך את הטיולים לבד, אך חובה להשתמש בתחבורה ציבורית, ברלין, בשונה מערים אחרות בעולם, די קשה להליכה רגלית (גם למיומנים שביניכם). היות והמרחקים מאתר לאתר ארוכים מאד, והדרכים אליהם די משעממות. אין צורך להתפתות לטיולים מודרכים בעברית אשר המחיר עליהם הוא 40 יורו. אתם יכולים לרכוש כרטיס יומי, ולראות את הכל לבד. במידה וכבר בחרתם לקחת מדריך, תמצאו שהוא כבר הראה לכם את כל מה שהספקתם לעשות לבד ובקלות.

*באנדרטה לזכר השואה, כאשר עומדים עם הפנים לכיוון הכניסה, ברחוב מאחוריכם היה הבונקר של היטלר, מרבית האנשים שמגיעים לא יודעים זאת, ואם אתם כבר שם, פשוט חצו את הכביש ותגיעו לשלט המורה על כך.

Back to top button