איסלנד

מסלולים באיסלנד – כל אתרי הטיול המיוחדים ביותר שקיימים באיסלנד!

יש מגוון רחב של מסלולים באיסלנד, כאשר אנחנו יוצאים לטייל בה חשוב להבין מה החוויה שאנו רוצים
להשיג, כמה זמן יש לנו ולתכנן הכל היטב, הבאנו לכם את האטרקציות הטובות ביותר שניתן למצוא בה!

מסלולים באיסלנד – אתרים ידועים

אפשר לחלק את התיירים באיסלנד ל-2 קבוצות עיקריות האחת באה למספר ימים והשנייה באה למספר שבועות. גם אלו וגם אלו לא יוותרו על האתרים המוגדרים כ”חובה”. סדר הביקור ייעשה עפ”י סוג אורך ומסלול הטיול.

מפלים – באי יש עשרות מפלים,רובם גדולים ממפלי הארץ. בתחילת הטיול ישנה התלהבות מכל מפל “קטן” אך לאחר נסיעה באי ההתלהבות יורדת פרט למפלי הענק…

גולדפוס (Gullfoss מפל עצום בעל 2 אשדים,נחשב כמפל היפה באיסלנד. זורם בנהר ה Hvita. נמצא בדרום מערב האי. כ-60 קמ’ מהבירה.

Fjallfoss נקרא גם Dynjandi  על הרעש שמשמיע. נמצא בפיורדים המערביים.

 דטיפוס (Dettifoss– המפל בעל הספיקה הגבוהה ביותר באירופה כ-300 מטר מעוקב בשנייה. נמצא  בצפון מזרח האי. ליד מפל דטיפוס ישנו מפל נוסף הקרוי סלפוס ((Selfoss Foss) זה מפל באיסלנדית.)

פעילות וולקנית – איסלנד נמצאת באזור פעיל וולקני. משמעות הדבר שישנם הרי געש פעילים באי. (כל מס’ שנים ישנה התפרצות), באי מייצרים אנרגיה גיאותרמית.

קרפלה (Krafla) – אזור זה נקרא ע”ש הר הגעש קרפלה. אזור פעיל וולקני, מתבטא בריח גופרית חזק, בוץ מבעבע ורעש מדהים של “קומקום”. בקרפלה יש ויטי (Viti) הוא הלוע של הר הגעש בתוכו נמצא אגם מדהים (צבע טורקיז) המים חמים מדי לטבילה. במקום ישנה תחנת כוח גיאותרמית. נמצא בקרבת אגם מיבאטן (Myvatan).

הרי געש וקרחונים באיסלנד

אסקייה (Askia– אזור געשי. לוע ענק שנוצר בתפרצות אדירה ב-1875. הלוע התמלא במים וכיום האגם הוא העמוק ביותר באי (כ- 217 מטר). ליד האגם יש עוד לוע קטן ומלא במים חמימים, נעימים לרחיצה, (היציאה מהמים קרה). נמצא במרכז האי.

פסגת קרחון (Vatnajokull) – בפסגת הקרחון יש הר געש פעיל, מחזה מדהים של שילוב בין חום לקור. הקרחון נמצא בדרום האי. הטיול על הקרחון מסוכן ואין לבצע אותו ללא מדריך מוסמך.

Geysir – האזור שעל שמו נקראים כל הגייזרים בעולם. הגייזר הגדול רדום אך לידו נמצא הגייזר Strokkur שמתפרץ כל 2-3 דקות לגובה של כ-30 מטר. נמצא בדרום מערב האי. יש להיזהר המים והדמה באזור “רותחים”.

בית הקולנוע להתפרצויות (The volcano show
אולם קולנוע שמציג התפרצויות שונות של הרי געש באי. הסרטים צולמו ע”י האיש  שמפעיל את המקום. נמצא בבירה ריקוויק (Reykjavik).

קרח –  למרות שמו של האי, בחודשי הקיץ האי לא מושלג , אבל קרחונים יש ויש. יש לשים לב שקרחון הוא דבר מסוכן ולכן אין לטייל ללא מדריך מוסמך.

מסלולים מיוחד באיסלנד

4 מסלולים מיוחד באזור איסלנד שנחשבים לאתרי חובה:

1. קרחון ה- Vatnajokull ודומיו

 נוף עוצר נשימה ואטרקציות שונות (אופנועי שלג,מזחלות וכמובן הליכה…) הקרחון השלישי בגודלו בעולם. נמצא בדרום האי.

2. הלגונה הקרחונית (Jokulsarlon)

 אגם שבו צפים שברים מהקרחון ובינם כלבי ים. השבירה של השמש על הקרח יוצרת תמונה מדהימה.  ניתן לשוט באגם בעזרת רכב אמפיבי. נמצא בדרום האי.

כללי – באי יש הרבה מקומות נפלאים ויוצאי דופן שלא מומלץ לוותר על הביקור בהם, שמורות טבע,טרקים, אטרקציות וכד’… לא חייבים לראות ולעשות הכול אבל מומלץ ב”חום”…

3. טינגווטליר (Pingvellir)

אזור מושבו של הפרלמנט הראשון. שמורת טבע יפיפייה עם אגם ענק ושברי קרקע כתוצאה מרעידות אדמה. נמצא בדרום מערב האי. במקום יש קמפינג, חנות קטנה ומודיעין.

4. מיבאטן (Myvatan)

 אגם היתושים. אזור מדהים ביופיו של אגם,איים לועות הרי געש ומעל הכול יתושים (אני לא נתקלתי בהם). באזור האגם יש מסלולי הליכה רבים וניתן גם לשכור אופניים ולטייל באזור.

בעיירה מיבאטן יש קמפינג,חנות ומודיעין. נמצא בצפון מזרח האי.

האי גרימזי (Grumsey אי קטן מצפון לאיסלנד . הנקודה היחידה מעבר לקו הקוטב הצפוני. באי יש צוקי ענק,מרבדי דשא, פאפינסים (תוכי ים) וכבשים. באי יש ישוב קטן שמתעסק בדייג.
האי אינו תיירותי כמתבקש. ניתן להגיע בהפלגה (לא מומלץ לנוטים לחלות במחלת ים) ובטיסה. הצעות מלונות עם דילים לזמן מוגבל באיסלנדBooking.com

מסלולי טרק באיסלנד

טרקים– באי ישנם מס’ טרקים מדהימים בין יומיים לשבוע. מומלץ להתייעץ עם המודיעין לפני היציאה אליהם. אני לא אתאר את הטרק כאן. לדוגמא:

Landmannalauger – porsmork– הטרק המפורסם באיסלנד כ-4 ימים. נמצא בדרום האי.

 Dettifoss – Asbyrgi – טרק נחמד כיומיים. נמצא בצפון מזרח האי.     

הפיורדים המערביים – אזור לא מיושב. עם טרקים קשים ומאתגרים.

הלגונה הכחולה (Blue lagoon) – האתר המפורסם ביותר באיסלנד , אתר של מרחצאות חמים וכד’… המקום לא טבעי ואפילו תיירותי אך נבנה בדגש על איזון עם הטבע שמסביב.  הלגונה נמצא בקרבת שדה התעופה הבנילאומי  Keflavik.

שייט לצפייה בליוויתנים– שייט בים הפתוח משולב בהסברים על האזור וצפייה בליוויתנים
(כ97 אחוזי הצלחה). השייט יוצא מנמלים שונים ברחבי האי.

ריקוויק (Reykjavik) – עיר הבירה, עיר יפה ושקטה מומלץ לסייר קצת בעיר ברגל ולהתפעל מיופייה.

 

עד כאן ההמלצות שלנו, כמובן שיש עוד מלא דברים לראות… שאנחנו בוחרים מסלולים באיסלנד, חשוב לבדוק תמיד שכל החברים שאנחנו יוצאים איתם מסכימים ואוהבים את אותם החוויות על מנת שנהנה ונמצא את המיטה מהטיול שלנו!

מקור תמונה ראשית Erik Cooper

 

דרגו את הפוסט post

כתבות אחרונות

Back to top button