קווינסלנד

בריסביין – ככה תהנו בעיר המדהימה

בריסביין

בריסביין שוכנת לחוף הים בפינה הדרום-מזרחית של קווינסלנד (Queensland) על כביש מס’ 1, במרכז רצועת החוף המזרחית של אוסטרליה.

בריסביין  היא בירת קווינסלנד והעיר השלשית בגודלה ביבשת, את העיר חוצה נהר בריסביין.

 שם העיר ניתן לה ע”ש מושל קווינסלנד בשנים: 1821 עד 1825. בריסביין הוקמה בשנת 1823 כמושבת עונשין לעבריינים. עד אז כל האזור היה מיושב ע”י האבוריג’ינים.

האקלים באזור יחסית חם החודשים הקרירים הם מאפריל ועד אוקטובר כאשר הטמפרטורות בלילות די נמוכות ויכולות להגיע עד לספרה אחת כלומר: מתחת ל 10 מעלות, לאומת זאת בחודשים החמים מאוגוסט ועד אפריל הטמפרטורות יכולות להגיע עד לקרבת 40 מעלות בשעות הצהרים.

העיר מאורגנת היטב לקליטת תיירים הן בנושאי לינה, הן בנושאי מזון והן בתחבורה והן במערכות תומכות כגון: חברות נסיעות, שירותי תיירות ותחנות מידע.

העיר מנסה לשמור בתחומה על ריאות ירוקות ולהקצות משאבים לשימור האזורים והפארקים מחוץ לעיר. הנהר מהווה מוקד סביבו מרוכזים מספר פארקים ומוקדים אחרים בעלי עניין.

לינה בבריסביין:

מגוון מקומות הלינה בעיר גדול, ממלונות פאר ועד מלונות עלובים, אכסניות רבות פזורות בבריסביין  (Brisbane). מידע עליהן ניתן לקבל בתחנות המידע לתיירים (Information) הממוקמת בתחנת האוטובוס המרכזית של בריסביין.

אכסניה מומלצת היא Auz Way, זו האכסניה הזולה ביותר בבריסביין, עלות הלינה בה עומדת על כ- 28 דולרים (אוסטרלים) לאדם ללילה (המחיר נכון ל 2010). זו אכסניה נחמדה מאד, האכסניה ממוקמת מעט רחוק ממרכז העיר בקרבה לאצטדיון Suncrop, אצטדיון הראגבי המקומי. יש תחבורה סדירה מרכז העיר לאכסניה.

אינטרנט חופשי:

המקום אליו נוהרים תרמילאים הוא הספרייה העירונית בא ישנן עמדות אינטרנט חופשיות לכל דכפין, הספרייה נמצאת  בגדה הדרומית ליד גשר ויקטוריה  (Victoria Bridge) .


אתרי תיירות וטיול בעיר בריסביין:

מוזיאון מקארתור

המוזיאון ממוקם במבנה ששימש את מפקדת בנות הברית באוקיינוס השקט בעת מלחמת העולם השנייה, ומפקד הכוחות הגנרל מק ארטור  ועל שמו ניקרא המוזיאון.

המוזיאון מציג את מהלכי המלחמה עד להטלת פצצות האטום על הירושימה ונגסקי ביפן, ניתן לראות תמונות, מהלכי מלחמה, נשק, סרטונים ועוד, מעניין.

מוזיאון בריסביין

מציג את ההיסטוריה המקומית, התפתחות התרבות האנושות לאורך ההיסטוריה,  תערוכות מתחלפות ועוד, המקום מעניין.

מוזיאון  Beaudesert:

הוא המוזיאון ההיסטורי של העיר. זה מוזיאון גדול ורב תחומי, יש בו למעלה מ 10,000 מוצגים הנותנים תמונה על ההיסטוריה התרבותית, האנושית באזור.

יש בו מוצגים מאירועים  בעלי חשיבות מיוחדת או אירועים שיצרו עניין מיוחד בזמנם.

מוזיאון למדעים:

מרשים מאוד מציעה למבקרים פעילויות של ניסויים, מוצגים רבים כולל סרטונים והדגמות, מומלץ למשפחות עם ילדים.

Abby Museum:

מוזיאון לאומנויות עתיקות, מוצגים בו עבודות מסורתיות של שבטי האבוריג’ינים.

מבחר יצירות אמנות וחפצים מתקופת ההתיישבות האדם הלבן, ופריטים פרי הסטורים שנאספו ברחבי המדינה. 


גלריות:

ברחבי העיר מפוזרות גלריות המציגות את עבודות האומנים המקומיים, במקביל ישנה גלריית עבודות, למעשה זו סדנה המשאילה ציוד ואווירה לאומנים ברחבי העיר.

הגלריה עושה סדנאות והמלמדים שיטות עבודה, מאפשרת שימוש בציוד הקיים בתחומה ומנסה לקדם אומנים מקומיים, הגלריה הינה מוסד חינוכי ובעל אג’נדה תרבותית חשובה.

הכפר Caboolture:

הוא מוזיאון חי בו ניתן לראות מבנים, כלי עבודה כולל טרקטורים (ישנים), כלי בית ולבוש כפי שהיה בעבר, חיי היום יום בכפרים.

במתחם הכפר ישנן פעילויות לילדים ומשפחות, זהו אחד האתרים הפופולאריים למשפחות בימי החופשות. הכניסה בתשלום.

פארק גני רומא, הם אחד המקומות הפופולאריים בעיר.

הגנים מטופחים מאוד, יש בהם מגוון צמחייה מקומית ולמעוניינים ישנם סיורים מודרכים ללא תשלום, ניתן לברר פרטים בתחנות המידע לתיירים ובאינטרנט.


הגנים הבוטנים של בריסביין  (Brisbane’s Botanical Gardens ):

ממוקמים בגדה הצפונית מזרחית לג’יימס קוק ברידג’, בגנים מגוון גדול של צמחים מכל רחבי היבשת וממקומות רבים בעולם ע”פ הפרסומים גדלים בגנים למעלה מ 5,000 מיני צמחים.

הגנים מאוד מטופחים ולמעוניינים ניתן להצטרף לסיורים מודרכים ברחבי הגן.

בגדתו הדרומית (South Bank) של הנהר ממוקם פארק עם אגם מלאכותי.

המקום מהווה מוקד משיכה לבילויים משפחתיים, על האגם ניתן לשוט בקיאקים או סירות פדלים, ישנם בתי קפה קטנים ומסעדות.

בקרבת הפארק ישנו בית הקולנוע המציג סרטים חדשים שיצאו זה עתה לאקרנים, מחירי הכרטיסים נמוכים משמעותית מהמקובל בארץ.


גן החיות האוסטרלי (Australia Zoo):

נמצא מצפון לעיר, שמו העממי של גן החיות הוא: צייד התנינים – The Crocodile Hunter.. זהו גן החיות  של סטיב אירווין המנוח.

אירווין נודע בזכות תכנית הטלוויזיה המופלאה The Crocodile Hunter, תכנית טבע אותה הנחה עם אשתו, טרי אירווין.

תוכניתו הייתה במשך שנים על המרקע בארץ, בדרך כלל הוצגו בעלי חיים חלקם מאוד מסוכנים ומפחידים וסטיב והצוות היות לוכדים אותם, מציגים את בעל החיים ומסבירים עליו, על צורת חייו והרבייה.

 אירווין נודע כלוחם נלהב למען שימור חיות הבר ומאמציו זיכוהו באוהדים רבים בכל רחבי העולם.

ארווין מצא את מותו בעת צילומי סרט טבע על דגי הטריגון הענקיים,  אחד מדגי הטריגון נעץ את עוקצו (הנמצא בזנבו הארוך) בחזהו של אירווין וגרם לדום לב שהוביל למותו.

ניתן להגיע למקום עצמאית או באמצעות חברת נסיעות, הכניסה למקום די יקרה אך בהחלט כדאית.

מומלץ. חובבי בעלי החיים יכולים להתנדב ולעבוד בגן החיות. פרטים ניתן לקבל באמצעות האינטרנט.

לון פיין (Lone Pine Koala Sanctuary):

 זו שמורת קוואלות הגדולה ביבשת, השמורה נמצאת בקרבת העיר.

השמורה פתוחה למבקרים משעה 08:30 ועד 17:00, הכניסה בתשלום.

  ניתן לברר פרטים  בטלפון : (07) 3378-1366, לשמור אתר מסודר ובו פרטים ועדכונים לגבי השמורה ופעילותה  koala.netwww


ספורט:

בריסביין חיה ונושמת ספורט, נכון שלעיתים ענפי הספורט שונים ולא מוכרים  בארץ.

לרוב הישראלים מה שלא מוכר לא קיים. למרות זאת אנו מציעים לכם להכנס לתחרויות ספורט בענפים שאינם מוכרים בארץ ולחוות חוויה קצת שונה.

רוגבי – אצטדיון Suncrop משמש בית לשתי קבוצות הראגבי של בריסביין – קווינסלנד רדס (ראגבי יוניון) ובריסביין ברונקוס (ראגבי ליג).

פוטבול אוסטרלי:

חוויה אוסטרלית חזקה יותר עשויה להיות מביקור ב- Brisbane Cricket Ground, מקום בו משחקת קבוצת הפוטבול האוסטרלי (Australian rules football) המהוללת בריסביין ליונס לצד קבוצת הקריקט המקומית קווינסלנד בולס.

מומלץ ללכת משחק במסגרת הליגה האוסטרלית ולצפות במשחק, זו פשוט חוויה נהדרת, בעיקר אם לומדים על הקשר של אוסטרליה לספורט ועל תפקידם של משחקים בהתגבשות האתוס הלאומי האוסטרלי.


חופי רחצה ואתרי נופש בבריסביין:

לאורך חופי העיר ישנו מגוון חופי רחצה מסודרים ומאורגנים היטב, מדרום לעיר ישנה רצועת חוף מדהימה הנקראת Gold Coast במרכז רצועת החוף נמצאת העיירה Surfers Paradise הנמצאת כ – 40 ק”מ מבריסביין.

זו עיירת תיירות המספקת שירותים לבאים לחופיה. בנוסף לחופי הרחצה משלובים בהם פארקים ומגרשי שעשועים לילדים כולל פארק מים הנקרא Wet And Wild, או פארק המים שנקרא (Sea  World) ועוד.

מצפון לעיר נמצאת העיירה Redcliffe הממוקמת על לשון יבשה קטנה, זהו אחד החופים הפופולארים באזור, מאד מומלץ.

 

איים מול חופי בריסביין מול חופי העיר ישנם כ 300 איים חלקם הפכו עם השנים לאטרקציות לתיירים  ומקומות נופש, חלק ממקומות הנופש באיים יקרים מאוד ואינם מיועדים לעמך או לתרמילאים.

האי הפופולארי מביניהם הוא האי מורטון Morton) Island) הידוע גם בשם Tangalooma, האי נמצא כ 40 ק”מ מחוף בריסביין, זהו אי גדול,  קרוב ל 38  ק”מ אורכו וכ 9 ק”מ רוחבו סה”כ כ 170 קמ”ר. רוב שיטחו של האי הוכרז כשמורת טבע.

באי חופים לבנים וצמחייה המגיעה לקרבת קו המים, ניבנו במקום אתרי נופש מפוארים.

אין זה מונע מפשוטי העם ותרמילאים לבקר באי וליהנות מחופיו, מכוון שהתיירות בנויה גם על תרמילאים הקימו חניוני קמפינג שיאפשרו לכלל התיירים ליהנות מהאי וחופיו.

לטייל ברגל או ברכבי שטח, לצלול עם ציוד מתאים או שנורקל, בקרבת החופים ישנם אתרי צלילה המבוססים על אוניות טרופות או סתם לשבת ולצפות בלהקות דולפינים , להקות לווייתנים ולעיתים גם להקות כרישים.

במצב כזה מומלץ לצאת מהמים, לשבת על החוף ולצפות בהם. בשטח האי מסעדות, פאבים, בתי קפה וכל השירותים הנחוצים לתיירות.

מקור תמונה ראשית Kgbo

דרגו את הפוסט post

כתבות אחרונות

Back to top button