אטרקציות בטורקיה

פמוקלה – מידע למטייל מלונות וטיפים חשובים שאסור לפספס בשמורה הטורקית!

שמורת פמוקלה (Pamukkale)  , שפירוש שמה הוא “טירת הכותנה”, יכולה להיות טיול יום ארוך מאנטליה, והיא מרוחקת ממנה כ-230 ק”מ.

אם יש לכם אפשרות, כדאי להישאר באזור זהו אחד המקומות היפים ביותר שיש לטורקיה להציע. המקום הוא שמורת טבע מדהימה, שבה הר לבן עם נטיפים לבנים, היורדים ממנו, ויוצרים בריכות חמות בטמפרטורה של 33 – 36 מעלות.

הבריכות נראות כחבצלות מים ענקיות, וספוגות מינרלים וסידן. כבר בתקופת הרומים הפכה השמורה לאתר נופש ובריאות, ומשמשת לכך עד היום.

במשך השנים נהרס המקום על ידי המבקרים, לכן היום הוא מוסדר מאוד, והשחיה המרפאת בבריכות מפוקחת, אך זה עדיין מקום מדהים. ליד האתר אכסניה ובה בריכת שחיה הנמצאת על חורבות בית מרחץ רומי, בקרקעית הבריכה ניתן להבחין בשרידי העמודים.

אם תחכו לשקיעה, תזכו בחוויה מהממת, בה רואים את כל גווני הסגול והוורוד של השמים.

איך מגיעים ?

מאיזמיר מזרחה על כביש מס’ E96. להתחבר עם כביש מס’ D585 לכיוון דרום. להתחבר לכביש מס’ D320/E87 לכיוון דרום עד לעיירה Denizli, ומשם עוד 20 ק”מ על פי השילוט לאתר Pamukkale.
  • שריינו כרטיסים מראש לאטרקציות מרכזיות בפמלוקה:

מלונות מומלצים בפמוקלה

המקום מציע שלל מקומות לינה, מלונות, דירות נופש וספא ומומלץ לטייל בו בכל עונות השנה. הבאנו לכם 7 מקומות לינה הכי מומלצים באזור על ידי בוקינג עם דילים מיוחדים בבאנר המצורף – לגזור ולשמור:

Booking.com

פמוקלה תמונות של המקום וסרטון מהמם!

אי אפשר לכתוב כתבה על המקום בלי לצרף תמונות של השמורה המדהימה. מצאנו לכם גם סרטון מעלף שמציג את כל המקום ב-4 דקות!
הבריכות תחת מעטה של חורף וקיפאון
פלמוקה
תמונה מהממת מהזרם שמגיע לבריכות בראש ההר

תשובות לכל השאלות במקום

ריכזנו עבורכם שאלות פופלריות של מבקרים במקום ותשובות עליהן:

באזור ניתן למצוא מגוון רחב של אתרים היסטוריים ונופים מרהיבים לחקור. כמה מהאטרקציות הבולטות הן:

התיאטרון היווני-הרומי העצום והמעוגל שממוקם במרכז העיר העתיקה, המצבות המדהימות וקברי הסלע המפוסלים בהר, בתי העיר היוונים והרומיים עם שרידי הרחובות, המדרגות והמרחצאות, מבנה הבנזילקה הביזנטית המרשים, שוקי הסוחרים ובתי הבד, וכן נוף טבעי מרהיב של עמקים, צוקים ופסגות הרים.

כדי לחוות את פמוקלה במלואה, מומלץ להקדיש לפחות יום שלם לטיול באתר. רצוי להגיע מוקדם בבוקר כדי להימנע מהחום הכבד של הצהריים ולהתחיל בטיול מודרך שיעזור להבין את ההיסטוריה המרתקת מאחורי המבנים. לאחר מכן כדאי לשוטט באופן עצמאי ברחובות וברחבות, לבקר בתיאטרון ובמבנים אחרים, ולטפס לעבר קברי הסלע בפסגת ההר כדי ליהנות מהנוף המרהיב. בסיום היום מומלץ לצפות בשקיעה יפהפייה שצובעת את האבנים בגוונים כתומים וסגולים עזים

מחיר הכניסה הבסיסי לאתר עומד על כ-60 לירה טורקית (כ--3 דולרים) לאדם. אם רוצים להצטרף לסיור מודרך, המחירים נעים בין 250 ל-450 לירות טורקיות בהתאם לאורך הסיור ומספר המשתתפים. כמו כן, יש להוסיף עלויות הסעה מהמלון/עיר הקרובה עד לאתר, שעלולות להגיע למאות לירות טורקיות במיוחד אם זקוקים להסעה פרטית. בנוסף, יש לקחת בחשבון עלויות מזון, שתייה והוצאות אחרות לטיול יום ארוך.

סרטון מהמם שמציג את כל האיזור – מומלץ לצפייה קצר ומדהים!

4.8/5 - 53 {הצבעות}

כתבות אחרונות

Back to top button